Demoliční práce Praha a okolí

Rozhodli jste se koupit starý dům jenom proto, že stojí na krásném pozemku, kde by se vyjímal zbrusu nový domeček, který už bude podle vašich představ? Nebo jste jen zdědili starý dům, který začíná trouchnivět a viditelně stárnout a potřebujete s ním něco dělat? Dlouho neotálejte a zavolejte si na pomoc firmu Stavby – demolice a bourání s.r.o., která se postará o demolici rodinného domu nebo stavby nejen v Praze, ale také v celém Středočeském kraji, tedy v okolí měst Kladno, Příbram, Kolín, Kutná Hora či Beroun. K demolici toho není mnoho potřeba, brzy můžete začít jít cestu za vysněným domovem.

Nejdříve je třeba říct si, co to vlastně demolice je. Pokud hovoříme o demolici, hovoříme o komplexním zbourání objektu, a to buď mechanizací, nebo postupným rozebráním. Není to však činnost, ke které z ničeho nic dojde. Aby mohla být demolice zahájena, je k tomu potřeba několik dokumentů, bez kterých nemůže dojít k legálnímu odstranění stavby.

Důležitý je demoliční výměr

Jak jsme zmínili, k demoličním pracím toho není třeba mnoho. Jednou nepostradatelností je dokument zvaný demoliční výměr, což je dokument, jenž je jakýmsi souhlasem či povolením k tomu, aby byla stavba legálně zbourána a srovnána se zemí. Demoliční výměr je platný jeden rok s tím, že ho lze případně posléze prodloužit. K prodloužení však musí být adekvátní důvod. Mimochodem, tento dokument budete potřebovat také proto, aby došlo k výmazu objektu z katastru nemovitostí.

Co je potřeba dál?

Potřebovat také budete projekt k demolici, v němž jsou obsaženy postupy všech bouracích prací, a to včetně specifikace předpokládaného množství dopadu. Cena tohoto zpracovaného projektu se odvíjí dle velikosti nemovitosti a bývá zpracován dle původní dokumentace k nemovitosti. Pokud není původní dokumentace k nemovitosti po ruce, musí se provést stavebně technický průzkum objektu a zaměření následně zdigitalizovat.

Více informací na tel. 603 355 311 nebo info@bourani-demolice.cz

Provádíme drcení stavební suti přímo na místě demolice, čímž se snižují celkové náklady na demolici.
Dále vyřizujeme dotace na výstavbu rodinného domu po demolici – na klíč.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *