Vše okolo demolice v Praze a okolí

Když staré domy jsou jen přítěží a překážkou, řešením jsou demoliční práce Praha, které se postarají o to, aby byla nemovitost srovnána se zemí. Demolice jsou v mnoha případech jediným možným řešením. Nabízí se ještě možnost přestavit a rekonstruovat dům, ale pokud má dům nekvalitní základy, špatné rozvody elektřiny a vody nebo pokud jsou okna špatně orientována či dům je špatně dispozičně řešen, investice do přestavby by byla zbytečná a demolice je tím pádem opravdu jediné východisko ze situace.

Navíc díky demolici si budete moct postavit na pozemku svůj vysněný dům, který bude podle vašich představ. Pokud k demolici přistoupíte, musíte mít demoliční výměr, jenž potřebujete posléze i při výmazu objektu z katastru nemovitostí, a také je zapotřebí mít zpracovaný projekt k demolici.

Kdo projekt k demolici zpracuje?

Projektem k demolici se rozumí dokument, v němž jsou obsaženy postupy všech bouracích prací, a to včetně specifikace předpokládaného množství odpadu. Zpracovat ho může třeba firma Stavby – demolice a bourání s.r.o., která se jinak zaměřuje na demoliční práce.

Co se týče ceny takového projektu, ta se odvíjí vždy od velikosti bourané nemovitosti. Standardně se však s cenou začíná na osmi tisících korunách.

Jak dlouho vše trvá?

Nabízí se otázka, jak dlouho všechno trvá. Co se týče vyřizování na úřadech, trvání projektových a inženýrských prací se odvíjí od zákonných lhůt, kdy se musí zajistit příslušná vyjádření, dále také stanoviska správců inženýrských sítí, stanoviska odboru životního prostředí a samozřejmě i stanoviska dotčených vlastníků sousedních nemovitostí.

Co se týče samotných demoličních prací, to je záležitost na jeden až dva týdny u standardních rodinných domů. Během této doby samozřejmě dojde i k odvozu suti a k likvidaci daného demoličního odpadu.

Demoliční odpad si samozřejmě můžete zlikvidovat jen sami, a to tak, když ho odnesete do sběrného dvoru. Každý občan však může do sběrného dvoru přinést jen omezené množství odpadu, proto to raději nechejte na demoliční firmě.

Vyberte si tedy specializovanou firmu na bourání, demolice, likvidace suti i vyřizování na jednom místě.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *